Logowanie
Login:
Hasło:

Domki i pensjonaty w Bieszczadach

Strona główna -> Lista artykułów -> Domki i pensjonaty w Bieszczadach

Domki i pensjonaty w Bieszczadach

Myślisz o wakacyjnym wyjeździe w Bieszczady? Zastanawiasz się, jaki sposób ich zwiedzania wybrać? Otóż Bieszczady można przemierzać pieszo, lub samochodem. Oba sposoby są dobre, oba dostarczają niezapomnianych wrażeń. Samochodem z pewnością zobaczysz więcej, ale pieszo zobaczysz z bliska.


Jeśli jednak decydujesz się na podróż samochodem, na pierwszy punkt warty zobaczenia proponujemy Sanok. To piękne, ciągle rozwijające się miasto z wieloma akcentami bieszczadzkimi. Punktem głównym podczas poznawania tej miejscowości powinien być Skansen i Muzeum Budownictwa Ludowego. Turyści mogą zachwycać się tu typowymi łemkowskimi zagrodami, a także dowiedzieć się czegoś więcej o historii rdzennych mieszkańców Bieszczad. W okolicach rynku znajduje się natomiast sporo swojskich knajpek, gdzie można nie tylko napić się piwa, ale także smacznie i tanio zjeść.


Kolejnym miastem, w którym powinniśmy się zatrzymać jest Lesko. To tu zaczyna się Duża Obwodnica Bieszczadzka, która znacznie ułatwia samochodową podróż po tych pięknych terenach. Jadąc tą drogą przez zachwycające miejscowości: Glinne i Uherce dojeżdżamy do stolicy Bieszczad – Ustrzyk Dolnych. W centrum zapierających dech w piersiach Ustrzyk zobaczymy urokliwy rynek, kilka knajpek i słynny targ. Możemy tu odpocząć, możemy też wybrać się na górskie polany odpocząć od miejskiego zgiełku.


Po Ustrzykach Dolnych, trzymając się ciągle dużej pętli bieszczadzkiej kierujemy się do Ustrzyk Górnych. Mijamy po drodze wieś o urzekającej nazwie – Żłobek, by dojechać do niegdyś tętniącej życiem, a obecnie trochę opustoszałej Czarnej. To tu krzyżują się obie pętle bieszczadzkie – duża i mała. Niedaleko centrum znajduje się trójdzielna cerkiew drewniana, która dziś jest kościołem dla miejscowej ludności. Tu też możemy podziwiać pozostałości po szybach naftowych z XIX wieku. Jeśli natomiast na krzyżówce w Czarnej skręcimy w prawo, dotrzemy do Michniowca lub Bystrej – w obu tych wsiach zachwycimy się przepięknymi drewnianymi cerkwiami. Jadąc jednak prosto dojedziemy do urokliwych Lutowisk, gdzie na zakręcie można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach – panoramę Lutowisk i ukraińskie Bieszczady. Ten przystanek jest obowiązkowy na naszej trasie poznawania Bieszczad!


Podziwiając bieszczadzki krajobraz dojeżdżamy do Ustrzyk Górnych – bazy wypadowej w najwyższe partie Bieszczad. To właśnie tu znajdziemy też największą bazę noclegową i to nie w postaci odstraszających hoteli. Domki i pensjonaty w Bieszczadach urzekają tak, jak robią to okoliczne wsie i góry. W Ustrzykach Górnych znajdziemy też całe mnóstwo knajpek utrzymanych w typowo bieszczadzkim klimacie, a także stragany z typowymi dla Bieszczad pamiątkami. Stąd też dotrzemy czerwonym szlakiem na Tarnicę.

 

Zobacz szczegółowe informacje: 

http://www.solny.com.pl/

Warto przeczytać

Czasami ciężko jest zaplanować wyjazd całą rodziną, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci. Jednak nie należy się na starcie zniechęcać. Czasami nie trzeba jechać daleko, by wypocząć i zorganizować atrakcyjny wyjazd dla naszych pociech. Z

Zobacz pełną treść: Gdzie warto pojechać na wakacje w Bieszczadach z dziećmi?
Podczas urlopu czy wakacji warto nauczyć się nowej umiejętności, spróbować czegoś innego lub po prostu wypocząć aktywnie spędzając czas. Nie tylko leżenie na kocu ma na nas zbawienny wpływ, ale też nasz organizm regeneruje się w ruchu. Nauk

Zobacz pełną treść: Nauka jazdy konnej sposobem na czas wolny
Szukając idealnego miejsca na wakacje dla całej swojej rodziny warto wybrać się do Radawy. To malownicza miejscowość, w której czas można spędzać na wiele różnych sposobów. Rodzice odpoczną od codziennych problemów, a dzieci będą mogły b

Zobacz pełną treść: Radawa - miejsce na wakacje dla całej rodziny
Pewnie wiele osób poszukujących swojego lokum zastanawia się co wybrać duże mieszkanie czy apartament. Tego typu zakwaterowanie różni się pomiędzy sobą przede wszystkim standardem.

Zobacz pełną treść: Apartament czy duże mieszkanie